12. februára 2014

Catrice Liquid Metal

AHOJTE KOČKY!

Ja sa tak teším, že konečne píšem recenziu na produkt, ktorým som si naozaj istá. Tie, ktoré sledujete české blogy už viete, že značka Catrice prišla s novými očnými tieňmi. Do našich DM-iek len nedávno. A hneď ako mi sestra oznámila, že uvidela tieto tiene, musela som ich mať. Brúsila som si na ne zúbky už nejakú dobu.
Dostupné sú v 9 odtieňoch, ja som si vybrala 2 - 010 Look Me In The Ice a 090 Nougat It Right.


Okrem toho, že ma zaujali metalickými a lesklými farbičkami, majú aj nezvyčajný dizajn. Tým nemyslím obal, ale priamo členitosť a potlač tieňov. Nazvala by som to ako pokrčenú hadiu kožu. Všetky výrobky, ktoré majú takúto členitosť a nemusí to byť len očný tieň, majú šmrnc a prídu mi sympatickejšie. O to horšie sa ten produkt míňa :-) 
Obal je klasický, elegantný zložený z zo spodného čierneho dielu a vrchného priehľadného. Páči sa mi tie, že plast nie je šunt a niečo vydrží. Ak by som to mala porovnať s mono tieňmi Absolute Eye Colour, tak metalické majú o chlp väčší a širší obal.


Dôležitejší je všach ich obsah. Ak by som mala subjektívne popísať farby týchto dvoch tieňov, tak 010 je studený strieborno smotankový tieň, ktorý sa za istých okolností javí ako biely. Ale v skutočnosti úplne nie je. Obsahuje väčšie trblietky, takže by som ho neodporúčala primárne nanášať pod obočie alebo do vnútorného kútika oka na rozjasnenie. Veľmi sa hodí na veľké plochy a menšie oči :-) Neporušený povrch tieňov je pokrytý ešte väčšími trblietkami, ktoré po jednom ťahu zošúchate. Ja tomu hovorím marketingový fígeľ alias žiarim, tak ma kúp. No aj tak na efekte vôbec nestratí, ba dokonca lepšie. Príliš veľké trblietky narobia zbytočne bordel :-) Pigmentácia je dobrá, no nie úplne úchvatná. Dá sa to však zachrániť použitím bázy a ľahkého vrstvenia.


Druhým tieňom je 090, čo je teplá bronzová farba. Tak ako predošlý odtieň, aj tento má viacero odleskov. Ja vidím červeno žlté odlesky. Možno ho použiť samostatne na celé oko alebo len na vykreslenie oblúčika. S tým lesknúcim sa povrchom je to aj u tohto a určite aj u všetkých tieňov. Pigmentácia tohto bronzového tieňa je o poznanie lepšia ako u predchádzajúceho. Taktiež sa dá vrstviť. Farba tohto tieňa sa veľmi zle zachytávala.


Výdrž tieňov posúdim spoločne - bez použití bázy vydržia bez pohnutia pol dňa. Ak sa teda nalíčite skoro ráno, tak poobede sa tiene môžu jemne zliať. A to najmä ak máte mastnejšie viečka. S bázou bezpečne vydržia až do večera. Aj tak si myslím, že väčšina kozmetických nedšenkýň bázu pod tiene nevynecháva :-) Keďže sú tiene dosť trblietavé, bála som sa, že mi začnú počas dňa opadávať. Ale držali veľmi dobre.


V rámci drogériového sortimentu sú tieto tieňe veľmi zaujímavé a nevšedné svojim iodtieňmi. I ja som mala problém si vybrať, pretože som chcela všetky... ako inak. Oba tiene som použila v predošlom príspevku :-)

A tieto všetky sú u nás... ktoré by ste si vybrali? Ja chcem všetky :D

(web)

Úspešnú stredu želám!6 komentárov:

 1. Vcera som si akurat obkukavala v drogerke a pacili sa mi,no popravde by som od nich cakala este trochu viac vydrze:/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No bez bázou drží ako každý iný a s bázou ako pribité. Výdrž je dosť individuálna, mne sa viečka nemastia. Takže si myslím, že to také hrozné nie je :-)

   Odstrániť
 2. uz som na ne pozerala. Po neblahych skusenostiach mam voci Catrice tienom trochu predsudky, ale tak mozno to s jednym risknem.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja zase musím povedať, že ich tiene sa mi docela páčia... mono tiene mi vyhovujú aj tie klasické, aj tieto. Mám doma aj paletku so štyrmi, ale tá je horšia a ešte mám aj tú Nude paletku no tú ešte nemám dobre odskúšanú. Zatiaľ spokojnosť.. okrem teda tých quatro tieňov.

   Odstrániť
 3. išla som okolo stojanu a pokukovala som po nich, ale keďže som mala kúpené už tiene od Salvetky, tak som si ich odpustila, zato som si dávnejšie kúpila tie nové Essence 3D tiene a ležia mi v šuflíku, blbá kúpa :-/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tuto značku vůbec neznám, jsou to moc pěkné odstíny :) Já rozhodně bych volila odstíny béžové až po hnědou :)
  http://luci-fashion.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý milý komentár, robia mi veľkú radosť :-)