1. marca 2013

Spring 2013 make-up trends

Dnes by som Vám rada ukázala, čo sa bude toto jaro nosiť. Keďže jar sa pomaličky blíži, vtáci spievajú, slniečko začína hriať. I keď to tak niekedy nevyzerá ako napríklad dnes u nás :-)

Trendy na túto jar pochádzajú z veľkých fashion a make-up artist domov, takže ich treba brať s určitou nadsázkou. No po úprave podľa vlastných predstáv, make-up vyzerá veľmi sviežo a mlado.
A v akom duchu sa nesie trend na jar 2013? To si postupne predstavíme.

Jemná vizáž, výrazný rúž

Toto je look, ktorý frčí už pomerne dlho a je dosť obľúbený. Aj u mňa. Stačí jemne zvýrazniť oči a aplikovať obľúbený výrazný alebo tmavší rúž. Čo sa týka rúžu, farebnosti sa medze nekladú (aj tak najpoužívanejšie sú odtiene červenej, oranžovej, koralovej) a mal byť matný finish. 


Plná linka

Čo niektorí považujú za nevkusné, bude toto jaro trendy. Orámované celé oko nepasuje každému, pretože opticky zmenšuje a zapadáva. I keď tento raz prichádza v jemne rozmazanej podobe, čo nepôsobí tak tvrdo a prísne. Pretiahnutá linka dohora na hornom očnom viečku je stále a počítam, že aj bude in :-)


Riasy až do neba

Veľké množstvo maskary a umelé riasy budú tiež dominantou jara 2013. S ňou prichádza aj štýl Twiggy. Aby veľkosť oka a rias vynikla ešte viac, používa sa biela ceruzka do vnútornej linky. Takže riasy až do neba! ;-)


Hrubé a strapaté obočie

Už dávno prešli 90. roky, kedy sa nosili tenučké čiarky namiesto obočia. Dnes je doba naturizmu, kedy sa tvar obočia zachováva a vytrhávajú sa vážne len chĺpky, ktoré najviac prekážajú. Niekedy sa s ním nerobí nič, len sa vyčeše dohora, aby pôsobilo ešte bujnejšie. Pre mňa je upravené obočie základ, ale vyčesanému som neprišla na chuť.


Modrá a zelená

Tiež nie veľmi obľúbená farba na oči. V tomto prípade pri použití týchto farieb ako linky bez rúžu alebo s jemným nude rúžom, sa zvýraznené oči stanú dominantou celej tváre. Celý look bude vyzerať veľmi sviežo, šťavnato ako sa na jar patrí :-) Samozrejme použiť sa dajú všetky odtiene modrej a zelenej.


Glow efekt

Niektoré majú rady matný finish, niektoré jemný lesk. Práve jar 2013 bude v znamení luxusného lesku na tvári so sviežim a prirodzeným výzorom. Povinnou súčasťou kozmetickej výbavy sa stanú rozjasňovače, lesknúce sa a trblietavé lícenky. Netreba pripomínať, že diskogule nie sú v kurze, len jemný lesklý efekt. Na trhu sa dá nájsť mnoho výrobkov s týmto efektom. Počínajúc od bázy pod make-up, make-upu, púdrov, líceniek a rozjasňovačov.Páčia sa Vám líčiace tipy a trendy na jar 2013?
Krásny piatočný deň!


3 komentáre:

  1. Myslím si, že tento rok to vyzerá také celkom fajn, žiadna extra divočina, proste nositeľné. Rada si pozriem rôzne tipy a trendy, ale nikdy sa ich 100%-tne nedržím.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Líbí se mi skoro všechny ty trendy:) hlavně ta červená rtěnka, modré stíny a řasy až do nebe:) Určitě nějaké trendy na sobě použiji:)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Hej všetko je primerane nositeľné :-) keď si človek tieto trendy prispôsobí k obrazu svojmu, neni o čom :-)

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý milý komentár, robia mi veľkú radosť :-)