31. októbra 2012

Nový zostrih

Na túto úľavu som sa tešila 2 týždne. Síce to boli najprv odhováračky typu - je to škoda, nerob to. Ale vážne som to potrebovala a vlasy tiež. Vlasy dlhé pomaly 1 meter sa normálne nedali nosiť rozpustené a stále vo vrkoči to bola strašnáá nuda. Potrebovala som aspoň trochu nejakä zmenu od toho vlasového stereotypu. Odšmiknutých bolo 15-20 centi. Ono sa to zdá veľa, ale pri mojej dĺžke a rýchlosti rastu je to otázka na pol roka.
Hovorím si, že mi trocha odľahčí hlavu a krk. Paradoxne mám teraz zrejme niečo s platničkou, takže moja veškerá činnosť sa obmedzila na: dajako fungovať a nerobiť nič fyzicky náročné. Včera som si na seba uplietla bič a po malom zlepšení som vyberala dyne :D :D teraz mi to príde vtipné, keď sa nemôžem vystrieť. Najhoršie na tom je, že sú sviatky a víkend, kopec roboty predo mnou do školy a k lekárovi čas akosi neostáva, tak to musím nejak skĺbiť. Ešte horšie je, že v sobotu robíme Halloween akciu a budem tam vystupovať ( spievať). No uvidíme ako to dopadne :-)
Dúfam, že neva, že si takto vylievam srdce :-) Rozhodne ešte pridám dáke fotky aj zo sobotňajšej akcie, teda keď budú :-)

                                                


Táto prvá fotka je pred. 
Áno, skvelo ste uhádli - som v domácom úbore. Tak predsa najpohodlnejšie :-)     
A samozrejme, aby som nezabudla. som teraz niekedy sľúbila Suzi, že urobím účes a la Tymošenko :D tak sa môžte na mne schuti pobaviť :-) Keby náhodou na to vážne zabudnem, tak Suzi sekíruj ma :D
A na záver by som Vám ešte rada ukázala čo Vás najbližšie čaká. Sú to úplne čerstvé novinky od firmy Gosh, ktoré vychádzajú v novembri :-) V novembri Vám aj budem postupne tieto lahôdky predstavovať. Tak čo by ste chceli vidieť ako prvé?? Určite mi dajte vedieť ;-)


                         
Krásny strašidelný Halloweensky večer!!


(web)
Džejn

28. októbra 2012

Olej na vlasy do času aj nečasu

AHOJTE!!

Určute ste si všimli, že veľmi rada píšem o vlasoch, o starostlivosti a kozmetike. Dnes to bude zase, ale o konkrétnom produkte, za ktorý ďakujem firme GOSH.

Písala som už o olejoch všeobecne a veľakrát v mnohých článkoch som odporúčala olej na tvár aj vlasy. Konkrétne tento je určený na vlásky, ktoré sú zničené, suché a namáhané. Použitie je vhodné po celý rok.

Má jednoduchý klasický dizajn, rovnaký ako mali šampóny od Gosh *TU*. Tuba je vyrobená z dobrého a odolného plastu a úplne najlepšia vychytávka je pumpička - dávkovač. Pumpička je úplne presná, koľko stlačíte, toľko olejčeka Vám vytečie. 
Vôňa je veľmi pekná a príjemná. Olejček je bez farby, takže platinové blondínky si nemusia robiť starosti.
Na dlhšie vlasy stačí jedno celé stlačenie dávkovača, ale môžte kľudne aj viac podľa potreby. Vlasy nie sú vôbec mastné, pekne vonia, sú jemné, mäkké a veľmi dobre sa rozčesávajú. Ocenia ho najmä dievčatá, ktoré majú problémy s krepovitosťou.
Ako bolo povedané produkt je zložený z argánového oleja, ktorý je bohatý na vitamín E a Omega 3 a 9 mastné kyseliny. Významnú časť zloženia tvorí aj silikón, ktorý zabezpečuje také dobré rozčesávanie a tú mäkkosť a jemnosť vlasov. Viem, že mnohé dievčatá sa vyhýbajú produktom, ktoré obsahujú silikón, ale olej sa aplikuje hlavne na dĺžky, nie na pokožku hlavy. Na tú pokožku odporúčam keď tak čisté oleje. Napriek tomu vlasy vôbec nezaťažuje.
Ja ho používam po každom umývaní na vlhké vlasy, ale aj na suché. Olej vlasy po namáhavom dni oživí. Olej sa míňa pomaly, lebo ho stačí úplne máličko ;-)

Tip: Pred nanesení je dobré olej zahriať v rukách a potom aplikovať. Pre hĺbkovú regeneráciu olej nanesieme na vlasy a zabalíme do teplého uteráka. Teplo dovolí oleju prestúpiť hlbšie do vlasov.

Argánový olej kúpite vo Fann parfumériách za 11 euro. A odporúčam ho všetkým dievčatám, ktoré rady rozmaznávajú svoju korunu :-)

Na záver prikladám fotografiu čerstvo ostrihaných vláskov po použití olejčeka. Síce je to len ilustračné, ale neskôr pridám aj ten rozdiel odstrihnutých vlasov, ktorý dokumentoval môj priateľ. Mám sa fajn lebo mám doma osobnú kaderníčku - mamka, ktorá kaderníčka vôbec nie je. Vlastne jej aj ďakujem, že mala odvahu mi to zastrihnúť. Hold metrové vlasy sa už veľmi zle nosili, tak som to musela skrátiť.
Tak sa majte krásne a píšte! Privítam každý komentár :-)
Džejn

26. októbra 2012

Bojujeme proti rozštiepeným končekom


AHOJTE!!
Tento problém sa týka takmer všetkých dievčat. Povedzme si narovinu... doba je uponáhľaná a tá starostlivosť alebo ako by som povedala ja – šetrnejšie zaobchádzanie s vlasmi, na to už nie je čas ani peniaze :-P. Respektíve, chceme vyzerať čo najlepšie, za každú cenu.
Niektoré veci robíme automaticky bez toho, aby sme si uvedomili ako vlasom škodíme. V tomto článku popíšem najčastejšie vlasové prehrešky, ktorých sa dopúšťame a samozrejme podám nejaké typy ako sa im vyhýbať. Všetky postrehy a rady sú zozbierané za celú dobu, čo si nechávam rásť vlasy a dúfam, že tento článok pomôže nejednej žienke :-)
Samozrejme netreba to brať úplne doslovne, že sa nedostavujú žiadne výsledky ani po dodržiavaní mojich rád - budete ma chcieť ukameňovať :D hold genetika je sviňa.
Ďalšie vec je, že polámané a rozdvojené končeky sa dajú zachrániť len nožnicami. Tento článok je skôr ako im predchádzať.
(web)

Začala by som pekne od začiatku, od základu a to:
Strava
Toto je bezpochyby najzákladnejšia vec. Nebudem moralizovať, čo sa má a čo nie. To každá určite vie, len buď nie je čas alebo chuť, alebo zvyk. Ono je to v prvom rade o tom odhodlaní niečo pre seba spraviť. To sa netýka len vlasov, ale aj samotného zdravia a dobrého pocitu.
Nikdy si nič neodopierajte, stačí sa riadiť heslom : VŠETKO S MIEROU.
Treba papať všetko. Keby som mala poradiť konkrétne, tak na vlásky je fajn sem –tam jesť oriešky, semienka ( najlepšie nepražené, nesolené) a strukoviny. Piť dostatočné množstvo vody ani málo ( 500ml) ani veľa (4 llitre), veľa tekutín zaťažuje zbytočne obličky. Odporúčam piť čajíky na prečistenie – žihľavový alebo priamo na to určený.
V krajnom prípade si dopomôcť nejakými vitamínmi – Biosil napríklad alebo tie z DM-ky.
Umývanie
Kdo by to byl řek, že aj umývanie môže mať nejaký negatívny vplyv na kvalitu vlasov. Holky, čo máte dlhšie vlasy – odporúčam pred mytím si ich rozčesať. Vlásky sa budú lepšie umývať a v konečnom dôsledku aj rozčesávať.
Počas umývania najlepšie:
1. Neškrabať, nedriapať pokožku hlavy – stačí v kľude masírovať
2. Nedrhnúť zbytočne veľmi vlasy – mohli by sa pekne polámať a ešte horšie by sa rozčesávali
3. Mať osvedčený šampón
4. Určite používať kondicionér
Pre lesklejšie vlasy je dobré si vlasy posledný raz opláchnuť studenou vodou. Ak máte dosť dlhé vlasy, tak na turban zabudnite. Ja si vždy vlasy rozdelím na polovicu, hodím si ich pred seba a zabalím do uteráka. Potom mama za mnou behá, že nechávam po sebe kaluže :D – nič, čo by sa nedalo vyriešiť.
(web)

Sušenie
Je veľa možností ako nechať uschnúť vlasy. Tesne po umytí vodu jemne vytlačím z vlasov do uteráka, ale nikdy ich nedrhnem s uterákom. Potom ich len nechám voľne uschnúť. Samozrejme, keď nastane situácia a čas ma tlačí, použijem fén s iontovou technológiu – je šetrnejší a vlasy ostanú hydratované. Pred fénovaním použijem prípravok, ktorý chráni vlasy pred teplom a fénujem čisto so studený vzduchom.
(web)
Česanie
Česať by sa mali vlasy zásadne až, keď sú úplne suché. Idú omnoho lepšie rozčesať a toľko sa netrhajú. O hrebeňoch som nedávno písala TU, tak aj tam sú nejaké rady, aké hrebienky a kefy používať.
Spravidla nečešem agresívne, ale jemne. Veľké uzlíky sa snažím rozmotávať ručne a nie trhaním hrebeňom. Začínam pekne od končekov až k hlave. Keby ste začali opačne, tak uzlíky si len dole sčešete, ale nerozčešete. Uf to sú slová :D
(web)
Farbenie, odfarbovanie, žehlenie
Chemický zásah je vždy náročný pre vlasy. Dnes je málo dievčat, ktoré majú svoju prirodzenú farbu. Ani ja ju nemám :D Avšak nepoužívam farby, ale šampóny ( prelivy), ktoré sa po 28? umytiach zmyjú. Mne zvyčajne vydrží na vlasoch dlho. Farbím sa raz max. dva razy do roka a veru je to fuška ako pre mamku, tak aj peňaženku . Naposledy som kúpila 4 krabičky farby, ktoré vyšli len tak-tak.
Skvelou alternatívou chemického farbenia je hena. O nej je na nete napísané veľmi veľa. A dá sa kúpiť aj v DM-ke, kedysi sa dala len objednať.
Odfarbovanie je ťažší oriešok. Neodporúčam to robiť doma, pokiaľ s tým nemáte skúsenosti. Mohli by ste si celkom slušne spáliť vlasy. Preto je najlepšie to nechať na odborníkoch. Kaderník- odborník, dosť vzácny pojem :D
Ako každým iným tepelným upravovaním aj žehlením si ničíme vlasy. S žehlením sa z vlasov vytráca prirodzená vlhkosť a dokonca sa pomaly sťahuje farba. To vidno hlavne na bledých doštičkách žehličky. Pokiaľ sa jej nechcete vzdať, tak je najlepšie to obmedziť na 1x do týždňa s tým, že použijete ochranu pred teplom. Ideálne 1x do mesiaca. Najideálnejšie zainvestovať do brazílskeho keratínu :-), ktorý vlasy regeneruje a vyrovná.
Ako to robím ja?
 • Šampón používam zásadne bez silikónov – aby mohla pokožka hlavy čo najlepšie dýchať.
 • Kondicionér používam už so silikónmi, nanášam ho len na dĺžky, nie na hlavu.
 • Na vlhké vlasy aplikujem obľúbený olejček.
 • Snažím sa, aby vlasy uschli voľne.
 • Rozčesávam vlasy čo najsuchšie – odspodu smerom nahor.
 • Češem 2x do dňa – ráno a večer.
 • Obvyklý účes – vrkoč.
 • Na noc vždy viažem vlasy do vrkoča – nezamotajú sa a netrú sa toľko o vankúš.
 • Keď sa nudím strihám si rozdvo-tro-štvorené končeky, veľa dievčat to robí :D
That´s all, netušila som, že to bude takto nadlho, ale stručnejšie sa to fakt nedalo napísať :-)
Dúfam, že Vám článok pomôže tak, ako mne. Pred tým, než som robila všetky tieto veci som mala dosť zničené vlasy.  Teraz, keď si dávam oveľa väčší pozor, je to omnoho lepšie.
Krásny piatočný dník prajem, v prípade nejakých nejasností a otázok ma určite kontaktujte
Džejn


24. októbra 2012

Môj top produkt na zimu!

Tento článok pomôže najmä dievčatám, ktoré majú problém so suchou pleťou a najmä šupinkami. Článok som chcela pôvodne napísať až počas tuhšej zimy. Bola som celkom prekvapená, keď som včera uvidela ako mám šupinaté čelo. Veď ešte nemrzne ! To je pre mňa celkom záhada. Ale našla som na tento problém účinný liek :-)

Manufaktura: Pivná pleťová maska


Veľmi ma potešilo, keď som túto značku našla aj u nás na Slovensku :-)
Ďalším veľkým plus je, že je to prírodná a hlavne česká kozmetika. Mám rada všetko, čo je české... hlavne pivo :D

A táto maska dokonca obsahuje pivovarské kvasnice. Okrem nich v zložení prevláda bambucké maslo a makadamiový olej. Samé mňamky!
Jedno značne môžem povedať, že maska nevonia ako pivo ani ako kvasnice. Ale svojimi účinkami tak pôsobia.
Kvasnice sú známe svojimi blahodárnymi účinkami na problematickú a aknóznu pleť.

Ja mám suchú tvár. Je to rovnaká "výhra" ako mať tvár mastnú. Na suchej je všetko vidieť, môžte mať make-up aký chcete, tie šupinky sú jednoducho vidieť. Naviac na suchej pleti sa skorej objavujú vrásky.

No neviem si úplne predstaviť holky s mastnou pleťou, že by ju používali. Lebo táto maska je extrémne hutná a mastná. 
príjemnú nevtieravú vôňu, ktorá však nemusí každému vyhovovať.
Páči sa mi jej aplikácia - nemusí sa zmývať. Stačí ju naniesť v silnej vrstve na vyčistenú pleť, nechať pôsobiť 20 minút a zbytok zotriete obrúskom alebo servítkou.
Častokrát ju nechám pôsobiť celú noc, ale pozor na vankúšik :-)
Na tvári pôsobí fajn a pleť zbytočne nedráždi.

Postreh č. 1: Maska sa krásne vsiakne do dehydrovanej pokožky, zotierate len zvyšky, ktoré pleť už nepotrebovala.
Postreh č. 2: Počas utierania zistíte, že maska uvoľnila zbytky make-upu, ktorý ešte ostal na tvári aj napriek dôkladnému čisteniu.
Postreh č. 3: Mastný film úplne zmizne, tvár sa vôbec neleskne.

Týmto sa mi naskytá otázka: Bola by maska vhodná pre mastnú pleť? Lebo nie vždy platí, čo je mastnejšie musí byť zákonite zlé pre mastnú pleť. Asi si to overím :-)

Rozhodne túto masku odporúčam pre suchú až veľmi suchú pleť. Prípadne sa dá použiť lokálne na vysušené miesta. V ten deň, keď som spozorovala šupinky som si spravila peeling a na noc nahodila hrubšiu vrstvu masky a išla haji, Ráno po očiste bolo zase všetko v poriadku :-)
O balení sa vyjadrovať nemusím - je typické manufakturácke a veľmi podarené ;-)Na záver ešte posielam zloženie, pre čitateľky - chemičky. Aby ste lepšie videli stačí kliknúť na obrázok.


Snáď som teda pomohla dievčatám, ktoré majú problémy so suchou pleťou alebo chcú pokožke dať nejakú hydratačnú a výživnú bombu.
Dúfam, že sa páčilo :-)

Zostáva len povedať..
Krásnu noc!

Džejn


23. októbra 2012

Elf 24K paleta

AHOJTE!!

O tejto paletke som najčastejšie hovorila resp. som ju spomínala v líčiacich postoch. Mám ju teda požičanú od sestry, ktorá si ju kúpila už dávnejšie. Paletka je z limitovanej edície 24K, z tejto edície sa dá kúpiť už len tá menšia verzia. Napriek tomu kvalita, pigmentácia a trvácnosť je u týchto paliet od Elf takmer rovnaká. Jediné v čom sa líšia sú odtiene.
Nie som vášnivý fanda mono tieňov. Preferujem paletky ako x malých krabičiek rôznych tieňov. Príde mi to oveľa praktickejšie. Samozrejme má to svoje nevýhody.

Táto paletka od Elf v sebe ukrýva 100 rôznych tieňov, ktoré by sa dali nejako kategorizovať:
 • matné
 • perleťové/trblietavé
 • mramorované
Čo sa týka farebnej škály nájdete tu veeľa naturálnych odtieňov hnedej, ďalej kopec modrých, zelených, ružových a žlto-oranžových. Väčšina odtieňov je podľa mňa taká klasika. Ničím ma farby nenadchli. Dokonca niektoré farby chýbajú úplne - matná žltá a výrazná červená. Na druhej strane je zase priveľa modrých odtieňov.
Vlastnosti tieňov sa dosť líšia:
 • trblietavé/trblietavé - sú dosť mäkké, prášia, sú dobre pigmentované
 • matné - presne naopak, ale tiež trochu prášia

Perleťové - niekoľko vrstiev


Matné - 1 vrstva


Najhoršie na tom je biela a čierna a vôňou mi pripomínajú Ruby Rose.

Pred každým líčením odporúčam aplikovať bázu pod očné tiene. Všeobecne som s výdržou u týchto nemala problém aj bez bázy ( viečka sa mi toľko nemastia). Len veľmi prášia a tým pádom sa rýchlo míňajú.

Možno som tento produkt úplne sundala :D, ale nie je to tak. Veď ho používam v každom líčení a ako sama 
zisťujem, som náročná na kvalitu. No som rada, že nie je moja, ja by som asi siahla po inej paletke :-)
Možno je lepšie si priplatiť viac za niečo, čo vydrží 2x tak dlhšie - ako som počula napr o Naked od UD.
V konečnom dôsledku pre nenáročné dievčatá je táto paletka dobrá :-) Paletky od Elf zoženiete na ich stránke www.elfkozmetika.sk 

Ehm asi zavediem bodovací systém 1-5, kde 1 je najmenej a 5 najviac, myslí, že je to prehľadnejšie :-)

Za seba paletke dávam 3 z 5 bodov - 2 body strhávam za prášenie a slabú pigmentáciu niektorých odtieňov.

Pekný zbytok dňa!
Džejn22. októbra 2012

SCH No. 4

AHOJTE!!

Tak teraz pokračujem so svojim Spektrum Challenge. Aaale máme dve správy:
1. Je to predposledné líčenie z tohto seriálu.
2. Vymyslím pre Vás niečo nové, čo sa bude týkať líčenia.

Dnes som skombinovala farby, ktoré nasledujú za zelenou - žltá, oranžová a červená. Táto kombinácia si zaslúži niesť aj typický názov - Sunset. Nabudúce a naposledy teda bude dominovať ružová.

Čo som použila:

 • 4 tiene z paletky Elf 24K
 • Essence I love stage báza
 • Essence gélové linky black
 • Essence ceruza na obočie black
 • Gosh Catchy Eyes riasenkaToto líčenie je jedno z tých teplejších :-) aspoň takto si pripomeniem, aké bolo tohtoročné leto úplne úžasné. A môžem len dúfať a snažiť sa, aby to nasledujúce bolo ešte lepšie!

Dúfam, že sa Vám páči a ďakujem Vám holky za Vašu priazeň!

Prajem pekný večer!
Džejn

21. októbra 2012

Korektor, ktorý sklamal

AHOJTE!!
Viem, mala som trošku odmlku, ale počítač ma celkom posledné dni vytočil a odmietol so mnou spolupracovať. Teraz si  KONEČNE veselo ťukám v Linuxe - iný operačný systém :-)
No poďme šupom k veci :-)

Ešte som nenašla svoj ideálny výrobok z rady korektorov. Je pravda, že nepotrebujem nejaké extra krytie na nedostatky, ale občas sa mi podarí dobre nespať, stresovať a jedno s druhým... vyzerám ako strašidielko s fialovými kruhmi pod očami :-) 
Rada by som Vám predstavil korektor od Astor Age Vitality ConcealerUž si presne nepamätám, aký to je odtieň. Jediné, čo Vám môžem povedať, že bol drahý - aspoň za ten výkon, ktorý podal/nepodal. 

Korektor je z čierneho plastu, na ktorom je všetko vidieť. Nápisy sú zlatou farbou, teda boli, lebo sa hneď rýchlo zošúchali. Aplikátor je štetček s umelými vláknami a samotný produkt sa vytláča klikaním na druhom konci korektora. Podobne ako pero. Vybrala som si najbledší odtieň.
Teraz kameň úrazu. Samotný korektor je fajn, má príjemnú krémovú konzistenciu.
Len ... ťažko sa rozotiera a v podstate sa ani nerozotrie. Mne urobí len šmuhy pod očami. Poprípade sa začne úplne droliť. Škoda, že to na fotke tak dobre nevidno.
Keď použijem korektor na iné miesta, zase zvýrazňuje suchšie miesta. Jednoducho korektor, ktorý zvýrazňuje nedokonalosti. Krytie nie je tiež nejaké bájne. Pre žienky, čo majú ozaj tmavé kruhy pod očami alebo trpia na akné, alebo majú iný problém, to vôbec nie je dobrá voľba.
Za tú cenu - 7-8 Eur, to je podľa mňa prepadák. Čakal som oveľa viac. Určite si tento korektor už nekúpim a neodporúčam ho ani Vám. No je mi ľúto veci len tak vyhadzovať, tak sa ho snažím nejako rozumne spotrebovať.
Stále hľadám niečo fajn, nepotrebujem nejaké extrémne krytie, ale hlavne výrobok, čo ma nevysuší a nezvýrazní moju suchšiu pleť. 

Aké korektory používate?  Aké by ste mi odporúčili?

Pekný večer!!

                               Džejn17. októbra 2012

Gel na holenie za kačku

Nie, že by som nutne potrebovala gél alebo penu na holenie - na to dobre poslúží aj sprcháč. No nedalo mi a zo zvedavosti som si kúpila gél na holenie. To je ten môj skeptizmus. Tak poďme zlomiť moje zlé dojmy.

Balea Gél na holenie

Pri výbere ma zaujal najmä obsahom aloe vera, ktorý upokojí podráždenú pokožku po holení. Má dievčenský ružový obal, typický pre Baleu. 
Gel má jemne fialovú farbu, po rozotretí ružovú. Nečakajte bohatú penu ako u drahších gélov alebo ako u peny, ale je to úplne postačujúce.
Vôňa je sladká, mliečna, ale pokiaľ by som si ten gél mala vybrať podľa vône, tak berem inú. Nie je mi najsympatickejšia, no to neznamená, že Vám nebude voňať ;-)Aplikátor je klasika ako u peny alebo gélu býva. Len sa možno ťažšie koriguje množstvo, tlak stále vytláča produkt z fľaše.

Resumé:

+ Pokožku hydratuje a ukľudní
+ Žiletka po pene krásne kĺže
+ Priaznivá cena
+ Dostupnosť

- Po vytlačení produktu tlak ešte nejakú dobu samovolne vytláča gel
- Vôňa - ale to je čisto môj názor

Bola to dobrá kúpa, ale nabudúce siahnem po inej vôni. U značky ostanem, gél sa mi páči. A už nikdy si nebudem holiť nohy sprcháčom, pokiaľ to bude možné. Táto pena šetrí čas.

PS: Celkom ma chytla dlhovlasá kríza. Asi si nechám skrátiť vlasy po pás, lebo toto sa už nedá nosiť bez toho, aby som neprišla o nervy :D

Pekný usmiaty deň

Džejn


16. októbra 2012

Krém na sychravé a studené počasie

AHOJTE!!

Tento príspevok je ďalším príspevkom na želanie, ešte spred dvoch mesiacov? Asi... Som rada, že si niekto oň povedal aj po dlhšej dobe :-) No a samozrejme ako sa nám blíži zima, tak aj aktuálny.

Bioderma Sensibio Rich

Krém som si objednala na začiatku júna ... fúha to ten čas letí... a používala som ho viac-menej na noc. Dni boli horúce a ja by som sa pod takýmto krémom asi roztopila. Teraz ho znesiem aj cez deň.
Už z podnadpisu je zrejmé, že krém je z rady Sensibio, ktorá je priamo určená na suchú a veľmi citlivú pleť. V tomto prípade obvzlášť suchú.
Pleťový krém je v klasickej biodermovskej tube so šrubovacím vrhnáčikom a s objemom 40 ml ( to je vidno aj fotke vlastne :D)
Samotný produkt je hustý, mastnejší  s nulovou parfumáciou. Je príjemný, dobre sa rozotiera a tiež vstrebáva. Samozrejme na mastnejšiu pleť neodporúčam. Najlepšie ju využije normálna až suchá, ktorá má sklon cez zima šupinatieť - ako tá moja.
Je výborný taktiež ako podklad pod make-up, avšak treba počkať apsoň tých 5 minút, kým sa krém docela vpije do pokožky :-) 
Treba si tiež nájsť primerané množstvo, ktorý si budete masírovať pleť, inak by sa mohlo stať, že sa cez deň troška zablištíte. Keď odhadnete to správne množstvo, všetko je v poriadku. Vďaka svojej textúre sa krém míňa docela pomaly, lebo ho stačí relatívne málo. No záleží aj na tom, v akom stave je Vaša pokožka.

+ vyhladil mi krupičku, čo som mala na lícach pre mňa z neznámeho dôvodu, pre lekárku z dedičného... neviem neviem či mala pravdu.
Ako SOS by sa dal použiť aj na suché lakte a kolienka, pokiaľ by ste nemali poruke iný krémik ;-)

Krém je dobrý, ale nemôžem si pomôcť, niečo mi na ňom chýba, príde mi taký.... obyčajný. Alebo ja mám len veľké nároky. Nuž odporúčať Vám ho s kľudným svedomím môžem, ale ja podruhýkrát asi skúsim zase niečo iné :-)

Viem, že Bioderma je obľúbená, tak sa nebude pýtať či ju poznáte a bla bla... Aké sú Vaše najobľúbenejšie produkty z Biodermy?

Pekný sychravý večer,
Džejn

Každodenná nevyhnutnosť – hrebeň


Sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života každej z nás. Veď, čo prvé urobíme hneď, ako vstaneme? Pozrieme do zrkadla a na hlave nám narástlo niečo, čo sa podobá na vrabčie hniezdo. Veď priznajme si, nikto nevstáva už upravený a nalíčený. A práve aby sme dosiahli požadovaný účes, potrebujeme naň hrebene a kefy.

Poznáme viacero druhov hrebeňov/kief, vyrobené z rôznych materiálov. Asi najzákladnejšie rozdelenie by sa dalo urobiť už podľa spomínaného materiálu. Na trhu nájdeme hrebene zo syntetických umelých materiálov alebo prírodných materiálov – drevo.
Ja osobne preferuje drevené hrebene a kefy, ale aj ten plast má do seba niečo. Plast je o niečo rezistentnejší – viete si predstaviť použitie prírodných materiálov pri chemických zásahoch do vlasov? Isto by tak dlho nevydržali ako umelé.
Ďalej môžeme kefy rozlišovať podľa veľkosti, tvaru a účelu.

Klasické jednoradové hrebene

Sa zídu vždy. Pri farbení, strihaní, pri modelovaní účesov, ale aj pre tých nenáročných J
Rýchla pomôcka ako osviežiť
vzhľad vlasov. Sú vhodné najmä pre krátke strihy a redšie vlasy.

web

Kefy

Vyznačujú sa viacerými radami zubov, ktoré sú tupo zakončené. Okrem umelých alebo drevených zubov sa používa srsť z diviaka zviazaná do zväzočkov. Jeden zväzoček predstavuje jeden zub na kefe. Kefy môžu byť rôznej veľkosti, väčšinou oválneho alebo obdĺžnikovitého tvaru.

web

Guľaté kefy

Používajú sa hlavne pri tvarovaní účesu za vlhka a za pomoci sušiča vlasov. Telo kief býva väčšinou z ľahkého kovu ( napr.: hliník), aby mohlo lepšie odvádzať teplo zo sušiča a vlasov, ktoré by mohlo vlasy poškodiť. Preto sú vynikajúcim pomocníkom hlavne pre kratšie a polodlhé vlasy, tiež pre fúkané účesy.

web

Špeciálne iontové kefy

Materiál kefy obsahuje tzv. nano-iontové hybridné minerály, ktoré sú zlisované do štetín a počas česania sa rozptyľujú do vlasov. Konkrétne teda tie ionty. Podľa viacerých zdrojov, kefy uľahčujú rozčesávanie, minimalizujú elektrizovanie vlasov najmä v zimnom období, dodávajú vlasom prirodzený lesk, vlasy narovnávajú a urýchľujú sušenie.
Konkrétne na obrázku je kefa, ktorá je na baterky a ionty sú rozptyľované vďaka strojčeku, ktorý je v nej zabudovaný. Nemám skúsenosť s týmito vychytávkami, vždy ma odradila ich cena.
Okrem kief existujú aj iontové fény, ktoré sú o mnoho známejšie ako kefy. A pre poškodené a namáhané vlasy je to spása. Stačí to jednorázovo porovnať: Zoberte si starší fén a novší s iontovou technológiou. Výsledky budú viditeľné aj hmatateľné. Dnes už väčšina fénov sa vyrába s touto technológiou.

web

Aké hrebienky odporúčam ja?


Kefy so štetinami z diviaka

Obyčajne bývajú drevené, takže po nich toľko neelektrizujú vlasy. A prečo práve z diviaka? Diviačia srsť je svojou štruktúrou dosť podobná ľudskému vlasu. Vlasy preto netrhá ani nepoškodzuje. V konečnom dôsledku je to akoby ste si česali vlasy s vlasmi. Možno Vás práve napadá otázka, ako môže srsť česať?  Diviačie štetiny sú totiž veľmi tuhé a dokážu vlasy rozčesať rovnako dobre ako iný hrebeň.

web
Drevené kefy

Ja jednu používam a som s ňou veľmi spokojná. Mala som problémy s elektrizovaním vlasov, ale už nemám. Taktiež mi kefa toľko vlasy netrhá ako umelá hmota. Dôvodom je najmä materiál, z ktorého je kefa alebo hrebeň vyrobený ( najlepšie celodrevené bez gumených častí) a väčšie medzery medzi jednotlivými zubmi. Zuby sú zaguľatené, takže nedráždia pokožku.

web

Spešl kefa – Tangle Teezer


Tak táto vychytávka je na trhu už celkom dlho a ja si naň brúsim zúbky aj drápky. Na internete nájdete kopec predajní a videí o tejto kefe. Všade na ne počuť, vidieť samé chvály. Pre mňa je stále záhadou ako môže pár gramov plastu tak dobre rozčesať aj dredaté vlasy. Pokiaľ nepoznáte určite si nájdite o tomto zázraku nejaké informácie na webe. Mne osobne robí veľký problém rozčesávanie, zaberá mi zbytočne veľa času – niekedy aj pol hodiny si rozčesávam vlasy po umývaní. Tangle Teezer je pridaný do môjho virtuálneho wishlistu.

web

Ktoré najradšej používate? Máte skúsenosti s iontovou kefou alebo s "tenglákom" ?

Večer ešte prinesiem záživnejší a zaujímavejší článok, no čo mám robiť keď ma písať baví? :D

Pekný dník,

Džejn

13. októbra 2012

GOSH Damage Control

AHOJTE!!
Mala som tú česť otestovať výrobky značky GOSH z rady Damage Control a Argánový olej ( naň bude recenzia zvlášť), za čo Spoločnosti GOSH veľmi pekne ďakujem :-) Úprimne, som trocha vlasový maniak, tak má táto možnosť neskutočne potešila.
Článok bude docela dlhý a podrobný, tak odporúčam kafíčko alebo čajík :-)

DAMAGE CONTROL

Táto rada je určená pre revitalizáciu, hydratáciu a výživu suchých, poškodených a chemicky upravovaných vlasov. Obidva prípravky sú po 250 ml v plastových tubách, pričom hrdlo a otváranie smeruje dolu. Dizajn obalu je klasicky Gosh-ovský, pričom prevláda čierna farba.
Na úvod by som rada uviedla slová výrobcu.

DAMAGE CONTROL Shampoo: Jemne čistí, vyživuje a revitalizuje suché, poškodené a chemicky upravované vlasy. Poskytuje vysušeným vlasom intenzívne zvláčnenie, potrebnú výživu a posilnenie, takže sú na pohľad aj na pocit zdravšie, majú krajší lesk a ľahšie sa upravujú. Obsahuje ceramidy, pšeničný proteín a provitamín B5. 
DAMAGE CONTROL Conditioner: Luxusný kondicionér pre výživu a obnovu energie suchých, poškodených a chemicky upravovaných vlasov. Vlasy ošetruje, revitalizuje, poskytuje im zvláčnenie, potrebné látky a posilnenie pre zdravý vzhľad a pocit, krajší lesk a poddajnosť. Obsahuje ceramidy, olej z maslovníka, pšeničný proteín a provitamín B5.

MOJE PRVÉ POSTREHY

Obidva podukty voňajú okúzlujúco. Je to originálna a silná vôňa. Než som balíček spolu so sestrou otvorila, voňal mi v izbe aj cez obal. Takže za vôňu má jednotku :-) Šampón aj kondicionér majú mliečne bielu farbu, bez perleti.
Veľkým prekvapením bola konzistencia šampónu - krémová a veľmi hustá. Nikdy som hustejší šampón ešte nemala. Niekto to môže mať za negatívum, ale ja hustotu hodnotím pozitívne z jednoduchého dôvodu - šampón stačí nariediť vodou, potom ho netreba veľké množstvo -> dlhšie vydrží. Penivosť je o niečo menšia ako klasické drogérkové šampóny, ale postačujúca.
Kondicionér je naopak redší, treba si dávať pozor na dávkovanie, keďže je hrdlo smerom dolu, môže sa stať, že Vám vytečie toho troška viac :-)Troška som sa rýpala aj v zložení:
 1. Neviem či som slepá, ale nevidela som žiadne silikóny. To je prvá rada na zničené vlasy ( nepočítam prírodnú kozmetiku), ktorá nemá v sebe silikóny.
 2. Na poprednom mieste v zložení u kondicionéru je bambucké maslo, pantenol, pšeničný proteín, ceramidy a lipidy.
 3. Šampón zase obsahuje sójový aj pšeničný proteín, extrakt z koreňa špargle, močovinu ( neľakajte sa, močovina je bežnou súčasťou prípravku na ličenie kožných ochorení).
 4. Zloženie sedí s tým, čo píše výrobca .. veľké zistenie však :D

VÝSLEDKY

Po niekoľkých použitiach vlasy boli lesklé, hladké, mäkké, veľmi dobre sa rozčesávali a nádherne voňali ešte dva-tri dni po umytí. Ešte dávnejšie som spomínala, že veľa šampónov mi spôsobuje svrbenie hlavy. Ale u tohto som to ( zatiaľ) nepocítila.
Vlasy mi prekvapivo vydržali čisté 4 dni. Keďže sa snažím mať veľké odstupy medzi umývaním, tak ma táto rada veľmi prekvapila. Na to, že je vyslovene určená na poškodené vlasy, tak vlasy vôbec nezaťažuje - najskôr to bude absenciou silikónov.

Výrobky hodnotím veľmi kladne, jediná vec, čo mi prekáža je obal. Šampón mal tendenciu vytiecť.

PS: Písala som o vlasových kúrach, jednu som včera zažila, keď nejaký dobrák na koncerte Plus Minus zozadu na mňa hodil celé pivo :D...blázni... dnes ideme s mojim bláznom na Cranberries, na ktorých sa tešíme od júna :-) juch

Pekný deň Vám prajem!
Džejn

11. októbra 2012

Masky a odvary na vlasy po domácky

AHOJTE!!

Rozhodla som sa s Vami podeliť o moje najpoužívanejšie domáce masky. Kedysi som ich používala pravidelne každý mesiac, ale teraz na to nie je čas ani podmienky. Väčšinu ingrediencií máte určite doma a netreba skákať kvôli nim hneď do obchodu.
Článok venujem Vám a kamarátke Miške, ktorá si ho prosila :-)

1. OLEJ

Ano, presne ako je to napísané. Treba však vedieť, ktorý olej Vám najviac sadne. Na trhu ich je veeľa. Samozrejme nemám na mysli slnečnicový ani repkový :D Ale olivový napríklad áno, dnes už ho má v kuchyni každý. A pokiaľ Vám nevysušuje vlasy, tak je to dobrá voľba.
Ako to robím ja?
Ja som si obľúbila kokosový olej. Najlepšie je olej zohriať na neviem... myslím, že 50-60 stupňov stačí. Teplo Vám zaistí, že výživné látky lahšie prestúpia do vlasu a pokožky. Potom už len stačí vlasy zabaliť do uteráka alebo nejakej igelitky, aby teplo zbytočne neunikalo. Doba pôsobenia je na Vás, ale odporúčam minimálne 20 minút a potom vlasy klasicky umyť.

2. JOGURT & MED

Tieto dve veci len zmiešať vo Vami zvolenom pomere v množstve, ktoré korešponduje Vašej dĺžke vlasov.
Med môže byť akýkoľvek, no jogurt najlepšie, keď je tučný. Postup je podobný ako v predchádzajúcom návode, ale neviem si predstaviť zohrievať jogurt na takú teplotu. Radšej ponechávam v tej izbovej teplote.
Táto maska je vhodná najmä na suché, lámavé a zničené vlasy, ktoré majú sklon neposlúchať. Tie, ktoré mávate extrémne mastnú vlasovú pokožku nanášajte masku len do dĺžok. Na túto masku treba tých 20 minút a potom umyť šampónom.

3. OLEJ, JOGURT, ŽĹTKA, MED

Toto bola moja najčastejšia kombinácia. Niekoho môže odradiť to žĺtko, lebo má predsa svoju arómu. Maska je určená tiež na suché a poškodené vlasy.
Túto zmes určite neohrievajte na tých 50-60 stupňov, ako vieme, vajíčko sa pri určitej teplote zráža. Nikto by nechcel mať omeletu na vlasoch.
Po 20 minútach pôsobenia dôkladne zmyť a umyť šampónom.


ODVARY

1. PRE BLONDÝNKY

Na zvýraznenie farby a lesku je skvelý odvar z harmančeka + šťavu z citrónu. Stačí nazbierať celé kvety alebo si kúpiť sypaný čaj. Urobiť si čaj, len vo väčšom množstve - 1-3 litre. A po vychladnutí na príjemnú teplotu vlasy len prelejeme a už ďalej neoplachujeme. Tento rituál je fajn opakovať po každom umytí.
Harmanček naviac upokojí podráždenú pokožku a pôsobí protizápalovo.


2. PRE BRUNETKY A ČIERNOVLÁSKY

Na odvar potrebujeme listy z orecha, z ktorých urobíme odvar. Nezľaknite sa - listy orecha vodu zafarbia na tmavo, preto blondýnky by to nemali skúšať. Sú vhodné na oživenie farby vlasov. Čím viac listov použijete, tým bude odvar tmavší a vlasy tiež :-)


3. PRE VYPADÁVAJÚCE VLASY

Na tento problém slúži stará dobrá žihľava. Postup je samozrejme úplne rovnaký.
Žihľava upokojuje vlasovú pokožku, zabraňuje vypadávaniu vlasov a lesknú sa po nej vlasy.


4. PRE NEPOSLUŠNÉ VLASY

Ak máte neposlušné a rozlietané vlasy, použite medík zriedený vodou - 1 lyžica medu - liter vody. Vodu je treba trochu zohriať, aby sa medík lepšie rozpustil. Okrem skrotenia vlasov získate aj lesk.

5. ABY BOL LESK AKO BLESK

Na to stačí zriediť ocot vodou 1 lyžica - liter vody. O tú arómu sa báť nemusíte, lebo octový smrad celkom rýchlo prchá. Ocot Vám zaručí krásne hladké a lesklé vlasy.


Tak snáď moje rady využijete a budú Vám nápomocné aj v budúcnosti. Ľudia už tieto veci málo praktikujú, lebo na prípravu treba dosť času. Ale tie odvary sa celkom dajú :-) 

Pekný deň Vám želám,
Džejn